Su Kaçağı Bulma ServisiSu Kaçağı Bulma Servisi
Bize Ulaşın
0553 690 90 68
09.00 - 22.00
Aynı Gün Servis

Mutfak Gider Borusu Nasıl Açılır?

Mutfak giderlerinin tıkanması herkesin yaşadığı genel bir sorundur. Bu sorunun temelde birkaç sebebi olabilir. Öncelikle mutfak lavabosunda yıkanan sebze ve meyvelere ait parçalar, yapraklar, dal parçaları veya kalıntılar bu tıkanıklığa neden olmaktadır. Bahsi geçen yabancı artıklar tesisat içinde birikerek su geçişini engellemekte, bu ise lavabonun düzgün çekiş sağlayamamasına neden olur. Diğer bir sorun ise bulaşıklar dır. Bulaşık yıkanırken tabağın dibinde kalan yemek artıkları lavaboya dökülür. Lavaboya dökülen bu yumuşak yemek artıkları masum gibi gözükebilir. Fakat gider borusunda zamanla biriken yemek artıkları sertleşir. Taşlaşır ve buradan su geçişini engeller. Ancak tıkanıklık açma hizmeti alarak bu tıkanıklık giderilebilir.

0212 690 90 69 0216 610 06 16

Evde Uygulanabilecek Yöntemler Nelerdir?

Eğer siz de mutfak giderim tıkandı ve mutfak gider borusu nasıl açılır konusunda araştırma yapıyorum diyenlerdenseniz evde birkaç metot önerisi yapılabilir. Bunlardan ilki tel yardımıyla tıkanıklığın giderilmesidir. Genel olarak tuvalet açma teli olarak anılsa da lavabo açıcı teller de mevcuttur. Bu tellerin ucu kıvrılıp çengel haline getirilebilir. Arka kısmı da daha sert bir yapıda olduğu için tesisatının içinde ileri geri harekete müsaade eden bu tel ile tıkanıklığı giderebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise pompadır. Lavabo pompası ile birkaç deneme ile tıkanıklığı açmanız mümkündür. Fakat durumun daha ciddi olduğu haller de mevcuttur. Bu hallerde özel yöntemler gerekebilir.

İlaçlı Yöntemler İle Mutfak Gideri Açma

İlaçlı yöntemler bunlardan birisidir. Lavabo açıcı ilaçlar marketlerde de satılmaktadır. Dilerseniz bunlardan alarak lavabonuzu geçici de olsa açabilirsiniz. Fakat bu ilaçların düzensiz kullanımı farklı sorunları da beraberinde getirebilir. Dökeceğiniz ilacın asidik değeri çok yüksek ise tesisatınız delinebilir. Bu ise ek masraflar ortaya çıkaracaktır. Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak ve kalıcı çözüm elde etmek için siz de profesyonel destek almalısınız.

Kalıcı Ve Etkili Çözümler İçin Bizi Arayın

Firmamızın servisleri robotlu özel cihazlar ve tesisata zarar vermeyen özel ilaçlar ile her türlü tıkanıklığı gideriyor. Dakikalar içinde giderilen tıkanıklık ile rahat bir nefes alabilir, tesisat sorunlarından kurtulabilirsiniz. Mutfak gider borusu nasıl açılır sorusuna verilecek en iyi cevap profesyonel destek almak olacaktır.

Önceki
Sonraki

Yorum Yap

Bizi Arayın!

Zamanınızı boşa harcamayın. Doğa Premium Servis ile sorunlardan kurtulmak için bizi arayın! Su kaçağı tespiti yada tıkalı gider açma işleriniz için beklemek zorunda kalmayın.