Su Kaçağı Bulma ServisiSu Kaçağı Bulma Servisi
Bize Ulaşın
0553 690 90 68
09.00 - 22.00
Aynı Gün Servis

Robotla Kırmadan Gider Tıkanıklığı Açma

Yaşam alanlarında çok sık karşılaşılan gider tıkanıklıkları artık eskisi kadar zahmetli ve can sıkıcı değil. Gelişen teknolojinin sunduğu kameralı tıkanıklık açma sayesinde, tesisatlardaki problemler, kırıp dökmeden uzman kişilerce kullanılan bilgisayar destekli robot makineler ve kameralı görüntüleme cihazları sayesinde kolayca tespit edilebilmektedir. Bu son sistem cihazlar, günümüzde artan yaşam alanları, binalar, alışveriş merkezleri gibi hızla büyüyen metropoller nedeniyle, hızlı ve daha az maliyetle bu işin çözülmesi açısından, kesinlikle elzem bir hale gelmiştir.

0553 690 90 67 WhatsApp'tan Yaz

Kameralı Tıkanıklık Açma

Vakit kaybetmeden ve etrafı kirletmeden sorunun tespit edilebilmesi ve tıkanıklığın giderilmesi için gelen servisin bu donanıma sahip olması gerekmektedir. Bu hizmeti veren, konusunda uzman kişiler ve servisler bulunmaktadır. İşin eksiksiz olarak profesyonel bir biçimde yapılması için ise kanal görüntüleme kamerası şarttır.

Tıkanıklık sebebini normal şartlarda gözle görmemiz mümkün olmadığı için, problemli bölgenin tespiti, bu teknoloji öncesi oldukça fazla zaman kaybı ve kirlilik yaşanması gibi sonuçlar ile zahmetli bir süreç yaşanmasına neden oluyordu. Suyun ve tüm atıkların geçiş yaptığı güzergâh, bu hat üzerindeki tüm aksaklık ya da kanalı tıkayan her ne varsa net bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Kameralı Cihazla Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık sorunu özellikle sıcak havalarda oluşan kötü koku herkesi son derece rahatsız eder. Ev ya da iş yerlerimizde çok sık yaşanan tıkanmalar, lavaboda ve diğer su kanallarının başlangıç noktalarındaki taşan, geri tepen sular ile karşılaşmaya başladığımızda anlarız ki bir yerlerde tıkanma vardır. İlk etapta kendimiz bir takım yöntemler ile açmaya çalışabiliriz. Ancak bu durum zamanla tekrar edecektir. Böyle durumlarda kalıcı çözüm için son sistem cihazlar ile çalışan konusunda uzman kişilere danışmamız gerekir.

Bu makinaların yardımı ile tüm giderler, banyo, mutfak, lavabo, klozet, kanalizasyon, künk, rögar, evye ve boru hatlarındaki tıkanıklıklar rahatlıkla açılabilmektedir. Üstelik kırıp dökmeden yapılabilir olması son derece konfor sağlamaktadır. Normalde eski ilkel yöntemler ile tıkanıklık açma işleri gerçekten de son derece zahmetli, başa gelinmesi durumunda moral bozucu olmaktaydı ve günlük yaşamı aksatacak boyuttaydı. Gelişen teknoloji ile üretilen bu sistemler sayesinde çok daha kolay ve kalıcı çözümler elde ediliyor.
Tesisatların belirli aralıklar ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu bakımlar yapılmadığında sürekli kullanılan yapılar zamanla deforme olmakta ve birçok tıkanmasına neden olan cisimlerle dolmaktadır. Kameralı tıkanıklık açma ile görüntüleme ve kanal açma makineleri ile yapılan bu işlemler çok maliyetli olmadığı için zamanında yapılan müdahaleler tıkanma problemlerine kalıcı çözüm olmakta ve bu tip tıkanma gibi durumların tamamen önüne geçebilmektedir.

Kamera İle Kanal Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tıkanan gider ve kanalların açılmasında kullanılan robot makineden sonra, gidere gönderilen atık su kamerası ile kanal görüntülenmektedir. Burada önemli olan gözlem yapılacak borunun çapına uygun kamera ve robot kullanılmalıdır. Aksi takdirde yeterli görüntü alınamaz. Ayrıca kameranın görüntülenecek alanın uzunluğuna uygun olması da önemlidir. Tüm bu cihazların uygunluğu uzman ekip tarafından belirlenebilmektedir.

Ancak rögar tıkanıklığı varsa binadaki kanal tıkanıklığı açılamaz. Suyun son noktada gideceği yerin tıkalı olmaması gerekmektedir. Bazen rögar ya da boru ve beton çökmesi gibi sebepler yüzünden, kanal açma robotları ile yapılan tüm çalışmalar sonuç vermez. Bu durumda da kameralı tıkanıklık açma işlemi devreye sokulur. Sorun tespit edilir ve değişmesi gereken borunun tamamı veya bir kısmı değiştirilerek maliyet azaltılır.

Kırmadan Kameralı Tıkanıklık Açma

Bu sistem sayesinde binanızda herhangi bir hasar oluşmaz. Fayanslarınız kırılmaz. Ek tadilat yapmanıza gerek kalmaz. Ucunda kameranın bulunduğu bir cihaz borulardan içeriye sokulur. Görüntü bilgisayar ortamından takip edilir. Tıkanıklık tespit edilir ve kanal açma işlemi çok kısa bir sürede yardımcı robot sayesinde açılır. Teknolojik imkânların bütün yaşam alanımızı çevrelemiş durumda olması böylesine gerekli bir konuda da son sistem cihazların yerlerini almış olması kesinlikle beklenen bir durumdur.

Tüm problemleri ustanın tahminine göre kırıp dökerek, kimi zaman yanılarak birçok zayiat verilerek ve hatta günlerce süren zahmetli çalışmalar sonucunda hem usta hem de bina sahibinin mağdur olduğu zorlu süreçler tamamen geride kaldı diyebiliriz. Tüm o zorlu süreçlerden sonra Kameralı görüntü alarak son derece şeffaf ve herkesin görüp anlayacağı bir çalışma alanı gerçekten de hizmet sektörüne sunulmuş bir fırsattır.

Tıkanıklık Açma Servisi Nasıl Seçilir?

Tıkanma durumlarında, bu hizmeti verebilecek servisler ile iletişime geçmek gerekmektedir. Ellerinde son sistem kanal açma robotu ve bilgisayar destekli kameralı tıkanıklık açma teçhizatı mutlaka bulunuyor olmalıdır. Yapılan işin şeffaflığı, oluşan sorunların bina sahiplerince de görülebilir olması hem tesisatın genel durumu hakkında bilgi edinmek hem de durum hakkında net bilgi sahibi olmak açısından da çok yararlıdır.

Kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanmaların tespit edilmesi ile kullanıcılara bu konuda gerekli uyarılar yapılarak önlemler alınır. Bazı durumlarda ise tıkanmalar tesisattaki kusurlardan kaynaklanmaktadır. Tadilat yapılacaksa en az maliyetle nasıl kalıcı çözüm alınabileceği konusunda yetkili kişi eldeki görüntüler sayesinde müşteriye bilgi verir. Karşılıklı fikir alışverişi yapılarak müşteri memnuniyeti sağlanır.

Bizi Arayın!

Zamanınızı boşa harcamayın. Doğa Premium Servis ile sorunlardan kurtulmak için bizi arayın! Su kaçağı tespiti yada tıkalı gider açma işleriniz için beklemek zorunda kalmayın.