Su Kaçağı Bulma ServisiSu Kaçağı Bulma Servisi
Bize Ulaşın
0553 690 90 68
09.00 - 22.00
Aynı Gün Servis

Tuvalet Taşmasını Engellemek

Tuvalet taşmaları günümüzde genellikle eski tesisata sahip kişilerin sıklıkla yaşadığı bir durumdur. Yeni evlerde bu sorun yaşanmasa da eski yerleşim yerlerinde ya da yıllardır kullanılmış yapılarda tuvalet taşması sorunu baş gösterebilir. Bu sorunu aşmak ve tuvalet taşmasını engellemek için bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemleri öğrenmeden önce tuvaletin geri basmasına yol açan sebepleri tespit etmek ilerleyen süreç için önem taşıyor. Tıkanıklık ufak boyutlarda ise ilerleyen süreçte bu hatalara düşülmemesi sıkıntının büyümesini engelleyecektir.

0212 690 90 69 0216 610 06 16

Tuvalet Taşmasının Sebepleri

Tuvalet taşmasının temel sebebi yabancı maddelerdir. Tuvalet giderine, klozete atılan her türlü yabancı madde tuvaleti tıkar. Tuvalete atılan poşet, kâğıt, çöp ve naylon malzemeler zamanla tuvaletin tıkanmasına neden olur. Buna ek olarak diğer bir sebep ise atık kalıntılarının tesisat içerisinde birikmesidir. Tesisatın çekiş gücü iyi değilse ve zorlanarak pis suyu kanalizasyona çekiyorsa bu durumda tesisat içerisinde atıkların birikmesi durumu yaşanacaktır. Bu durumda tesisata müdahale edilmesi ve bu birikintinin yok edilmesi gerekir. Aksi durumda tuvalet taşması yaşanacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığına Evde Çözümler

Tuvalet tıkanıklığını evde bazı yöntemler ile çözmek mümkündür. Ama bu yöntemler her zaman işe yaramayabilir. Bu yöntemlerin işe yaraması için tıkanıklığın çok ileri boyutlara gitmemiş olması gerekir. Ayrıca tıkanıklığın sebebinin katı büyük bir cisim ya da malzeme olmaması gerekiyor. Çünkü evdeki yöntemler tesisat içerisindeki tıkanıklığa neden olan kalıntıları eritmeye yöneliktir. Bu şekilde tesisatın içinde su akışı sağlamayı hedefleyen evdeki yöntemler ile diğer sorunları çözmek imkânsızdır. Bu yöntemlerden birisi karbonat ve sirkedir. Bu ikili ile tuvaletteki tıkanıklığı bir miktar açmak mümkün olabilir. Buna ek olarak tuvalet açma teli, tuvalet açıcı ilaçlar ile de tesisatınızdaki tıkanıklığı giderebilirsiniz.

Profesyonel Destek Sunuyoruz!

Eğer siz de kalıcı çözümler arıyor ve tuvalet taşmasını engellemek istiyorsanız firmamızdan destek alabilirsiniz. Kısa sürede adresinize gelecek olan ekiplerimiz robotlu cihazlar ile her türlü tıkanıklığı gideriyor. Tesisat içerisinde büyük katı bir cisim olsa dahi özel cihazlarımız ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Sonucunda sizlere çekiş gücü yüksek bir tesisat bırakıyoruz.

Önceki
Sonraki

Yorum Yap

Bizi Arayın!

Zamanınızı boşa harcamayın. Doğa Premium Servis ile sorunlardan kurtulmak için bizi arayın! Su kaçağı tespiti yada tıkalı gider açma işleriniz için beklemek zorunda kalmayın.