Su Kaçağı Bulma ServisiSu Kaçağı Bulma Servisi
Bize Ulaşın
0553 690 90 68
09.00 - 22.00
Aynı Gün Servis

Su Kaçağı Tespiti Cihazı Fiyatları

Su kaçağı tespiti eskiden çok zor şartlar altında gerçekleştirilmekteydi. Tüm tesisatın kırılarak kontrol edilmesi sonucunda kaçak tespit edilebilmekteydi. Bu ise hem zaman alıcı hem de ciddi maddi kayıplar ortaya çıkaran bir işlemdi. Günümüz şartlarında bunun yerine son derece hızlı bir şekilde kaçak tespiti yapan cihazlar üretilmiştir. Bu cihazlar kameralı veya sonar sistemler olarak geçmektedir. Bahsi geçen cihazlar sayesinde kaçaklar kısa süre içerisinde tespit ediliyor. Su kaçağı tespiti cihazı fiyatları ise yaptığı işe göre oldukça uygundur. Eski metotlardan daha hızlı ve etkili bir çözüm için bu cihazlar tercih edilebilir.

0850 432 90 69 0553 690 90 67

Su Kaçağı Tespiti Yapan Cihaz Modelleri

Sewerin AQUAPHON A 100, RothenbergerROLeakAqua Plus, gibi su kaçağı tespit cihazları bulunmaktadır. Bu cihazların her birisi farklı bir teknikle kaçağı tespit ediyor. Bahsi geçen model akustik dinleme çalışma prensibine sahiptir. Tesisattaki kaçağı su sesini dinleyerek tespit eden bu cihaz sayesinde kaçak hızlı bir şekilde tespit edilebilir. Rothenberger ROCAM modeline sahip olan cihaz ise kameralı sistemler içeriyor. 50-150 mm arasındaki çaplardaki boruları, 150-300 mm çapa sahip daha büyük boyutlardaki boruları bu kameralı sistemler ile incelemek mümkündür. Noktasal olarak hasarlı bölge tespit edilebiliyor. Sonucunda ise müdahale gerçekleştiriliyor.

Akustik Dinleme Cihazı Çalışma Prensibi

Su kaçağı tespitinde kullanılan akustik dinleme yapan cihazlarda bu ürünü kullanan kişinin en ufak sesi algılaması sağlanıyor. Suyun sesinin değiştiği noktalar tespit ediliyor. Sonrasında ise bu bölgelerde kaçağın ne boyutta olduğu belirleniyor. Noktasal olarak tespit edilen bölgeye sonrasında müdahale yapılabilmektedir. Bu sayede hem zamandan ciddi oranda tasarruf hem de maliyette düşüş gerçekleştirilmektedir.

Üst Düzey Teknolojiye Sahip Cihazlar

Üst düzey su kaçağı tespiti cihazları fiyatları ile de cep yakabilir. Bu cihazlara çok yüksek paralar ödeyerek evinizdeki tesisatınızı kontrol etmek yerine son teknolojiye sahip olan firmamızı tercih edebilirsiniz. Tek bir kullanım için pahalı olan bu cihazlar yerine son derece güncel cihazlara sahip olan ve uzman kadrosu bulunan firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Bu sayede faturalarınızdaki ciddi düşüşü de fark edeceksiniz.

Önceki
Sonraki

Yorum Yap

Bizi Arayın!

Zamanınızı boşa harcamayın. Doğa Premium Servis ile sorunlardan kurtulmak için bizi arayın! Su kaçağı tespiti yada tıkalı gider açma işleriniz için beklemek zorunda kalmayın.