0212 690 90 69   0216 610 06 16

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Binalarda kullanılan tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıklar tam anlamıyla kabus olur. Buralarda meydana gelen tıkanıklıklarda pis sular binaları basabilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya gelindiğinde gelişmiş teknolojilerle hizmet veren kurumsal firmalardan destek alınması gerekir. Tuvalet tıkanıklığı, hatalı kullanılan tuvalet kağıtları ya da tuvalet giderine farklı bir yabancı cismin kaçması sonucunda meydana gelebilir. Her ne sebeple olursa olsun tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri kırmadan yerine getirilmelidir.

 

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

Bu hizmetler için en son teknolojilerle tasarlanmış cihazlar vardır. Robot tıkanıklık açma cihazı adı verilen bu makinelerle tuvalet tıkanıklığı, kanalizasyon tıkanıklığı, rögar tıkanıklığı gibi sorunlar kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde ilk akla gelen yöntem pompa yapmaktır. Bu uygulama bazen olumlu sonuç verse de sorunun daha da büyümesine neden olabilir. Çünkü pompa, tıkanıklığa neden olan cismin daha da ileri itilmesine neden olabilir. Böyle bir sonuç meydana geldiğinde bu kez başka mekanların da tuvaletlerinin tıkanmasına neden olabilir. Binalarda giderlerin tek bir boru üzerinde olduğu bilinmektedir. Eğer cisim daha ileri gider ve ana gider borusunu tıkarsa, bu kez sorun tüm binayı sarabilir. Bu nedenle tıkanıklık meydana geldiğinde hemen gelişmiş sistemlerle hizmet veren uzman tesisatçılar çağrılmalıdır.

Tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti geleneksel yöntemlerle iş yapan tesisatçıdan alınırsa, bu kez de betonun kırılması işlemi gündeme gelecektir ve bu işlemin ardından büyük bir tadilat otaya çıkabilecektir. Bu nedenle uzman kuruluşlardan destek alınmalıdır. Peki, biz tıkanıklık açma hizmetini nasıl vermekteyiz ? Öncelikle aranan merkezden hizmet veren personelimiz, sorun bildirilir bildirilmez servisimiz 15 ila 75 dakikada adrese ulaşmaktadır. Ardından tıkalı gider borusuna görüntüleme cihazı yerleştirmektedir. Bunun nedeni, cismin malzemesinin ve tıkanıklığın yerinin tespit edilebilmesidir. Tıkanıklığa neden olan cismin türü belirlendiğinde, buna göre açma işlemi uygulanmaktadır. Uzman ekiplerimiz kimi zaman cismi parçalayarak gider borusundan uzaklaştırmakta, kimi zaman çekerek dışarı çıkartmaktadır.

Tıkanıklık Açma Servisi

Bu yöntem tıkanıklığa neden olan cismin parçalanmayacak bir malzemeden imal edilmesinde uygulanmaktadır. Kimi zaman da yüksek basınçlı su jeti kullanılarak gider borusundaki tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın gelişmiş teknolojilere sahip cihazlarla yapılan işlemlerde kırıp dökme yapılmamaktadır. Sektörde pek çok firmanın robot cihazlarla tıkanıklık açma hizmeti sunduğunu belirttiği bilinmektedir. Ancak bu cihazları kullanmak belli bir profesyonellik gerektirir. Bu nedenle hizmet almadan önce firmanın çok iyi araştırılması gerekmektedir.

Robotla Tıkalı Tuvalet Açma

Robot tıkanıklık açma cihazları sayesinde tuvalet tıkanıklığı açma işlemi güvenli bir şekilde yerine getiriliyor. Oysa geleneksel yöntemlerle sunulan hizmette sorsun tekrar edebiliyor. Çünkü tıkanıklığın tam olarak giderilip giderilmediği belli olmuyor. Oysa son sistem cihazlarla hizmet veren uzman ekipler, tıkanıklığı açtıktan sonra görüntüleme cihazları ile gider borusunu tekrar kontrol ediyor. Borunun içinde küçük bir parça kalmış olsa bile işlem yenileniyor. Bu sayede gider borusu tamamen temizleniyor. Kurumsal firmalar, altyapılarını teknolojiye ayak uydurarak sürekli güncelliyor. Bu sayede binalarda meydana gelen tüm sorunlar güvenli bir şekilde ve kısa bir süre içinde ortadan kaldırılabiliyor. Evde ya da iş yerinde tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde ilk yapılması gerekenin kurumsal firmaları aramak olduğu ifade ediliyor. “Tuvalet tıkandı ne yapmalıyım” diye çareler ararken bu işi büyük bir ciddiyetle yapan firmalara başvurulduğunda profesyonel çözümler de alınmış oluyor. Bu tip bir sorunla karşı karşıya kalındığında kurumsal firmalar en güvenli çözümleri getiriyor. Son derece gelişmiş cihazlarla hizmet veren firmamız, tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı gibi tüm tıkanıklık sorunlarında güvenli hizmet sunuyor.

0212 690 90 69   0216 610 06 16