Mutfak Gider Borusu Nasıl Temizlenir?

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Mutfak Gider Borusu Nasıl Temizlenir?

Mutfak gider borusu farklı sebeplerden ötürü tıkanabilir. Bu sebeplerden birincisi yabancı maddelerin gider borusuna atılmasıdır. Eğer siz de tesisatınızın giderlerine yemek artıkları, çay artıkları, sebze kalıntıları, meyve kabukları gibi yabancı maddeleri atıyorsanız mutfak giderinizin tıkanması kaçınılmazdır. Asıl mesele tıkanıklık başladıktan sonra ortaya çıkmaktadır. Bunun nasıl giderileceği asıl problemdir. Birkaç farklı metot ile mutfak gider borusunu temizleyebilirsiniz. Mutfak gider borusu nasıl temizlenir sorusuna öncelikle evde önerilebilecek bazı karışımlar mevcuttur. Bunlar zararsız ve her evde bulunabilen maddelerdir.

0212 690 90 69 0216 610 06 16

Zararsız Maddeler İle Gider Temizliği

Bu maddelerden birincisi kabartma tozudur. Kabartma tozu ve üstüne sıcak su dökülmesi tesisattaki tıkanıklığı bir nebze de olsa rahatlatır. Kabartma tozu ile yapacağın ufak bir takım işlemler ile küçük tıkanıklıkları giderebilirsiniz. Diğer bir zararsız madde ise karbonattır. Karbonat ve sirke karışımı ciddi anlamda etkilidir. Bir gün kadar bekletildikten sonra karışım lavaboya dökülebilir. Sonrasında ise üstüne kaynar su döküldüğü takdirde lavabo tıkanıklığı hızlı bir şekilde giderilecektir. Yer alan kalıntılar, yabancı maddeler ve her türlü meyve, sebze artığı bu maddeler ile eritilebilir.

Lavabo Pompası İle Gider Temizliği

Eritmeden ziyade tıkayan bir şeyi oradan uzaklaştırmak istiyorsanız pompa yardımıyla bunu başarabilirsiniz. Normal lavabo pompaları normal boyutlardaki tıkanıklıklara iyi birer çözümdür. Siz de bu pompalar yardımıyla birkaç deneme yapabilir, tıkanıklığı giderebilirsiniz. Eğer halen tıkanıklık giderilmediyse bu durumda profesyonel metotlara başvurmanız gerekecektir.

Kimyasal İlaçlar İle Gider Temizliği

Kimyasal ilaçlar ile giderleri temizlemeniz de mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Birtakım ilaçlar tesisata zarar verir. Bazıları ise tesisata zarar vermeyerek sadece tıkanıklığı giderir. Mutlaka tıkanıklığa iyi gelen, tesisata zarar vermeyen ilaçları tercih etmek gerekiyor. Bu şekilde lavabo tıkanıklığı rahatlıkla giderilebilir. Diğer bir yöntem ise robotlu cihazlardır. Firmamız sunduğu robotlu cihaz ile mutfak gider borusu temizleme hizmetinde yararlanabilirsiniz. Özel cihaz ile yüksek basınç uygulaması yapıyoruz. Sonuç olarak harika bir tesisata kavuşmanıza imkân veriyoruz. Siz de daha detaylı bilgi ve kalıcı çözüm için hemen bizi arayabilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.